Trade Ideas narzędzie dla traderów | Traders Area (2024)

Trade Ideas narzędzie dla traderów | Traders Area (2)

Po II wojnie światowej świat stał się polem bitwy dla dwóch imperiów, które przedstawiały dwie odrębne myśli polityczne – ZSRR oraz USA. Jedna z nich zakładała, że kapitalizm odpowiada za wszelkie zło na świecie. W związku z tym za tzw. żelazną kurtyną nie było miejsca na rozwój giełdy papierów wartościowych, która związana była tak silnie ze spekulantami, którzy byli obarczani za brak dobrobytu u klasy pracującej, rozwój rynków kapitałowych był możliwy jedynie w krajach, które współpracowały ze Stanami Zjednoczonymi. Zaś same USA nazywane przez antykomunistów liderem „wolnego świata” stały się też stolicą kapitalizmu. Przez następne lata rozwój giełdy amerykańskiej doprowadził do sytuacji, w której powołano do życia w 1971 roku alternatywny obrót giełdowy – NASDAQ. Była to pierwsza w pełni elektroniczna giełda na świecie. W pierwszych latach handlowano głównie akcjami związanymi z technologiami informatycznymi.

Od 2006 roku NASDAQ jest traktowany jako licencjonowana krajowa giełda papierów wartościowych. Obecnie na NASDAQ jest zarejestrowanych ponad 3100 spółek giełdowych, w tym największe giganty sektora IT, takie jak Google oraz Apple. Rynek zmienia się na naszych oczach, nic już nie jest takie jak dawniej – mogliby powiedzieć sędziwi traderzy. W sumie na rynku amerykańskim notowanych jest ponad 10 000 papierów. Daytrader, którego cechuje codzienny handel na krótkich interwałach jest zmuszony do śledzenia ogromu informacji, analizowania tysięcy wykresów i na bieżąco przyglądania się setkom korelacji. Sprawa nie jest wcale taka prosta jakby się mogło wydawać. Wszelkiego typu skanery rynków stają się niezbędne, by móc stanąć do walki z innymi uczestnikami rynku. Właśnie z myślą o tym stworzono narzędzie Trade Ideas.

Trade Ideas – skaner rynku dla wymagających

Trade Ideas jest softem, który powstał z myślą o traderach amerykańskiego rynku akcji, którym zależy na bieżących informacjach dotyczących wszystkich spółek wpisanych na listę dopuszczonych do zorganizowanego obrotu. Dzięki temu narzędziu analizowanie papierów staje się niezwykle łatwe ponieważ w jednym miejscu trader znajduje wszystkie elementy pełnej i rzetelnej analizy.

Twórcy tego niezwykle popularnego oprogramowania wychodzili z założenia, że bezcelowe jest oglądanie wybranych walorów w celu ich dalszej analizy. Zamiast tego stworzyli filtr, który całkowicie ignoruje kwestie konkretnego tickera natomiast wyświetla informację, którym akcjom można przypisać obecnie pożądane zachowanie. Faktem jest, że zbyt często dochodzi do sytuacji, w której traderowi umyka okazja do zarobienia pieniędzy, ponieważ zbyt wiele uwagi poświęca wyszczególnionym spółkom, zamiast szukać konkretnego setupu.

Trade Ideas narzędzie dla traderów | Traders Area (3)

Trade Ideas daje swoim klientom dostęp do okna, w którym znajdą wszelkie niezbędne informacje dotyczące przebiegu notowań zarówno przedsesyjnych jak i ciągłych. W tych informacjach spekulant może liczyć na namiarydotyczące konkretnego sygnału, takiego jak np. luka wzrostowa/spadkowa, czy też nadzwyczajny wzrost wolumenu, albo zwiększona zmienność danego waloru. Firma poszła tak bardzo w przyszłość, że proponuje obecnie technologię sztucznej inteligencji w tradingu. Rozwiązanie to polega na tym, iż po każdej sesji rynek jest analizowany przez specjalny algorytm, który porównuje zachowanie poszczególnych spółek ze statystykami tworząc prognozę, która spółka cieszy się największym możliwym potencjałem wzrostu, a która spadku. Dodatkowo opierając się na analizie poszczególnych setupów oraz siły poszczególnych wsparć i oporów, program ten filtruje je prezentując swój typ na kolejną sesję z minimum 60% skutecznością oraz co najmniej dwukrotnym oczekiwanym zyskiem do straty (risk/reward ratio).

Źródło: www.trade-ideas.com

Kanały filtrowania dostępne naTrades Ideas

W skład Trade Ideas wchodzi wiele elementów, które pozwalają na pełna analizę szerokiego rynku i wybranie z ponad 10 000 walorów tych, które naszym zdaniem charakteryzują się największym potencjałem wzrostu, bądź spadku. Fakt, że na rynku amerykańskim lista akcji, które podlegają możliwości krótkiej sprzedaży (by nie tylko zbierać profity, gdy rynek rośnie, ale także wtedy gdy spada) jest długa, czyni rynek amerykański najciekawszym rynkiem dla daytradingu na akcjach. Trade Ideas posiada wiele kanałów, na których znajdziemy interesujące nas zagadnienia, czyniąc nawet największych maruderów oraz zgryźliwców otwartych na współpracę z tą firmą. Opiszmy zatem kilka z poszczególnych kanałów, by móc zrozumieć fenomen Trade Ideas.

Trade Ideas Active Trading

Jest bardzo interesującym kanałem dla wszystkich pragnących posiadać na bieżąco informacje odnośnie akcji, które poruszają się ze zwiększoną zmiennością, jak również których wartość zmienia się w sposób najszybszy. Zainteresowani zwłaszcza samym początkiem notowań ciągłych w USA, gdy zaczyna bić słynny NYSE Bell o godzinie 9:30 EDT (15:30 czasu polskiego) będą szczególnie często zaglądali na ten kanał by jak najszybciej wypatrzeć największe perełki z początku sesji.

Źródło: www.trade-ideas.com

Trade Ideas After Hours

Pamiętać warto, że na wszystkich giełdach finansowych mamy do czynienia z kilkoma fazami notowań. W Polsce mamy dla przykładu: fazę przed otwarciem, fazę notowań ciągłych oraz fazę przed zamknięciem. Po ustaleniu kursu na zamknięcie inwestorzy mają jeszcze możliwość wymienić określony papier w tzw. fazie dogrywki. Giełda amerykańska również posiada swoje fazy notowań. Natomiast, to co może wzbudzać wiele pytań, jak również może zaskakiwać wielu inwestorów to fakt, że często możemy zaobserwować dużą zmienność w fazie po sesji ciągłej, czyli po zamknięciu. W tej fazie spółki często publikują wyniki, co powoduje, iż wszelkie zaskoczenie znajduje swój wyraz właśnie w tej części sesji. Z powodu niespodziewanych działań określonych prezesów oraz nadzwyczajnych wydarzeń możemy zaobserwować nadzwyczajną zmienność. Sam kanał After Hours jest bardzo dobrym wyznacznikiem spółek, które w kolejnym dniu sesyjnym mogą się cieszyć zwiększonym zainteresowaniem. Kanał ten jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tradera, który pragnie przed odejściem od monitora wyznaczyć spółki o największym potencjale wzrostu na kolejnej sesji.

Źródło: www.trade-ideas.com

Trade Ideas Beaten Up

Jako, że wcześniej zostało wspomniane o większych możliwościach na rynku amerykańskim z racji dostępu do krótkiej sprzedaży, także swój kanał znalazły te walory, które na danej sesji zostały powalone na kolana. Nie jest to jednak jedynie informacja, która spółka najgorzej sobie w danym dniu radzi, gdyż to możemy odnaleźć w Internecie bez wydania przysłowiowego złamanego grosza. Kanał ten skupia się na instrumentach, które tracą najbardziej w określonym ściśle przez tradera czasie. Dzięki temu spekulant szukający największych spadków, będzie mógł je odnaleźć wśród przykładowo spółek najmocniej spadających od tygodnia.

Źródło: www.trade-ideas.com

Trade Ideas Biotechs

Biotechnologia to prężnie rozwijający się sektor, w którym to co najbardziej pasjonuje inwestorów to dynamiczne ruchy. Sprawiają one, że stopa zwrotu staje się niezwykle atrakcyjna, bez względu na to, czy inwestor korzysta z dodatkowego buy power. Jako buy power należy rozumieć dźwignię finansową, z której korzystają daytraderzy amerykańskiego rynku akcji. Dzięki temu, że nie trzymają pozycji na następny dzień mają możliwość wykorzystania dźwigni w celu osiągania większej stopy zwrotu. Na tym kanale pojawiają się informacje z sygnałami dotyczącymi tego określonego sektora.

Źródło: www.trade-ideas.com

Trade Ideas Earnings

Kolejny kanał dotyczy publikacji finansowych, które podawane są przez spółki. Z racji, że jest w czym wybierać jeśli chodzi o spółki za „Wielką Wodą” wszystkie publikacje łącznie z prognozami są jak najbardziej wskazane. Trader chcący handlować na określonym walorze może się upewnić, że w najbliższym czasie nie będzie żadnych publikacji. W innym przypadku musiałby zaakceptować ryzyko, że wyniki odbiegające znacznie od konsensusu wiązałyby się z możliwością poniesienia strat, po tym jak inwestorzy zaczęliby podejmować decyzję pod ich wpływem.

Źródło: www.trade-ideas.com

Trade Ideas Energy

W każdym kraju sektor energii jest kluczowy. Widzimy to na naszej giełdzie, jak również widać to po innych gospodarkach. Sekcja Energy skupia się na setupach występujących w branży związanej z dostarczaniem oraz produkcją energii. Bez względu czy jesteśmy zainteresowani energią odnawialną, nuklearną, czy też spółkami zajmującymi się wydobyciem oraz produkcją surowców energetycznych, ten kanał zapewni nam dostęp do wszystkich niezbędnych informacji oraz setupów dotyczących tych spółek.

Źródło: www.trade-ideas.com

Trade Ideas ETF Focused

ETF Focused to kanał, który w całości poświęcony jest funduszom ETF. Fundusze te mają na celu naśladować wybrany indeks, po to by inwestorzy mogli inwestować w wybrany sektor bądź indeks bez konieczności filtrowania spółek pod kątem ich sytuacji finansowej, wartości godziwej etc. Inwestorzy zdają sobie sprawę, że różne są ETF. Niektóre lepiej odzwierciedlają rozkład sił w danym indeksie, a niektóre dają możliwość grania na spadki (short selling). Dzięki takiemu rozwiązaniu trader może zarabiać pieniądze nawet nie do końca zdając sobie sprawę z tego jak funkcjonuje krótka sprzedaż.

Źródło: www.trade-ideas.com

Trade Ideas Fundamentals

Kanał poświęcony elementom analizy fundamentalnej pozwala na dostęp do podstawowych czynników wpływających na nią. Purysta analizy technicznej zapewne powiedziałby, że wszystko jest w cenach, a wszelkie analizowanie papierów pod katem określenia ich wartości godziwej jest całkowicie pozbawione sensu. Jednakże prawda jest taka, że warto wiedzieć o wszystkim co się dzieje wewnątrz spółki, o jej przychodach, publikowanych wynikach oraz ogólnej sytuacji fundamentalnej. Dzięki temu znaczenie łatwiej będzie traderowi prognozować ewentualne ruchy cen. Natomiast sam filtr pozwalający na segregację spółek od tych najsolidniejszych pod kątem fundamentów, po te najbardziej wątpliwe finansowo jest bardzociekawym narzędziem wspomagającym trading.

Źródło: www.trade-ideas.com

Trade Ideas Metals

Metale szlachetne dotykają wielu kluczowych spółek na rynku. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie słynie ze spółki KGHM, która nie tylko jest jednym z największych producentów miedzi na świecie, ale również jest istotnym graczem na rynku srebra. Nie inaczej jest na nowojorskiej giełdzie akcyjnej, która posiada multum akcji, których wiodąca działalność jest związana z rynkami metali typu złoto, srebro, czy stal. W związku z tym osoby zainteresowane handlem na instrumentach które funkcjonują w branży wydobywczej mogą filtrować je w tej własnie sekcji, która jest temu poświęcona.

Źródło: www.trade-ideas.com

Trade Ideas Penny Movers

Na każdej giełdzie traderzy mają do czynienia z instrumentami o większej oraz mniejszej kapitalizacji. Część walorów możemy zakupić po cenie np. $200. Biorąc pod uwagę, że minimalne zlecenie na amerykańskim rynku wynosi 100 akcji, to dla grupy detalistów mogą być to kwoty zaporowe. Natomiast w przypadku walorów o niskiej wartości nominalnej, których wartość często wynosi poniżej $1 kupno, co najmniej 100 jednostek nie stanowi już tak dużego wyzwania. Spółki o takiej wartości nazywane są po polsku groszówkami, natomiast po angielskiego nazywa się je penny stocks. Kurs w ciągu dnia potrafi zmienić swoją wartość o jakieś 200-500%, co czyni je niezwykle atrakcyjnymi do spekulacji.

Źródło: www.trade-ideas.com

Trade Ideas Premarket

Tak jak w przypadku posesyjnej części sesji amerykańskiej zwanej after hours, tak też przed godziną 9:30 EDT, traderzy mogą składać zlecenia na otwarcie w fazie przedsesyjnej zwanej premarket. Dzięki poświęconemu kanałowi na Trade Ideas spekulanci mogą dostrzec, które ze spółek najwięcej zyskują, a które najwięcej tracą w tej części dnia. W ten sposób traderzy posiadają dodatkowe informacje odnośnie potencjalnej spółki mogącej wykazać się nadzwyczajną aktywnością w trakcie sesji.

Źródło: www.trade-ideas.com

Trade Ideas Sectors

Sekcja z podziałem na poszczególne sektory pozwoli nie tylko na rozpoznanie, która spółka cieszy się największą zmiennością, wzrostem wolumenu, czy wzrostem/spadkiem kursu ale również, która branża cieszy się największym zainteresowanie, najwięcej spółek z niej zyskuje czy też traci. Jest to skaner, dzięki któremu można przefiltrować cały rynek pod kątem szukania okazji inwestycyjnych w konkretnych sektorach rynku.

Źródło: www.trade-ideas.com

Powyższe przykłady odnoszą się do konkretnych kanałów i sekcji. Rzecz jasna kanałów filtrowania spółek jest znacznie więcej, a samo narzędzie Trade Ideas dostarcza nam jeszcze wiele innych opcji, nad którymi skupię się w kolejnych artykułach.

Kilka słów na zakończenie

Podstawową zaletą tego narzędzia jest fakt, że wszystkie analizy znajdują się w jednym miejscu. Traderzy, którzy zdecydują się na korzystanie z Trade Ideas mogą być spokojni wiedząc o tym, że żądne z istotnych wydarzeń nie umknie ich uwadze. Faktem jest, że zbyt często dochodzi do sytuacji, w których trader skupia swoją uwagę na wybranych walorach, by następnie dojść do wniosku, że okazja, która spełniała jego wszystkie kryteria została zaprzepaszczona. Dlatego też Trade Ideas jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy określili swoje kryteria dotyczące okazji inwestycyjnych na takich rynkach jak NYSE czy też NASDAQ. Dzięki skorzystaniu z tego narzędzia oraz funkcji pozwalającej nam na dokładnie przeskanowanie rynku pod kątem interesujących nas zagadnień, trader posiada możliwość na pokonanie rynku. Dodatkowo przy tego typu rozwiązaniu analiza poszczególnego waloru zajmuje dosłownie chwilę, przez co najwięcej czasu trader może poświęcić na trading, a nie zbędne filtrowanie rynku.

Oczywiście TI nie jest dostępne bezpłatnie. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji Trade Ideas musimy za to zapłacić. W zależności od wyboru częstotliwości płatności cena finalna jest inna. Jeżeli będziemy płacić za dostęp miesięcznie, wtedy będzie kosztować nas to $99 miesięcznie. Jeżeli zdecydujemy się na płatność z góry za rok, to opłata roczna wyniesie $888 (czyli $74 miesięcznie). Bardzo często Trade Ideas oferuje również rabaty na swoje oprogramowanie. W zależności od generowanego przez nas obrotu może być to niewielki koszt prowadzenia naszej tradingowej działalności, bądź też niepotrzebny wydatek. Wszystko zależy od naszego podejścia do tematu. Prawda jest jednak taka, że jeżeli poważnie myślimy o kwestii daytrading na rynku amerykańskim, to profesjonalny filtr staje się nam wręcz niezbędny do generowania dodatniej stopy zwrotu. Dlatego musimy pamiętać, że jeżeli chcemy móc załapać się na okazje inwestycyjne, które znajdują się na każdym kroku, to posiadanie profesjonalnego zaplecza, w którym nie tylko znajdziemy filtry, ale także bieżące wiadomości staje się niezbędne. Narzędzie Trade Ideas zyskało sobie sławę wśród zawodowych traderów, ponieważ potrafi przeanalizować ogrom rynku w ciągu sekund.

Jeżeli zaciekawiło cię narzędzie Trade Ideas możesz wypróbować bezpłatną wersję wypełniając formularz na doletej strony.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trade Ideas narzędzie dla traderów | Traders Area (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Stevie Stamm

Last Updated:

Views: 5566

Rating: 5 / 5 (80 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Stevie Stamm

Birthday: 1996-06-22

Address: Apt. 419 4200 Sipes Estate, East Delmerview, WY 05617

Phone: +342332224300

Job: Future Advertising Analyst

Hobby: Leather crafting, Puzzles, Leather crafting, scrapbook, Urban exploration, Cabaret, Skateboarding

Introduction: My name is Stevie Stamm, I am a colorful, sparkling, splendid, vast, open, hilarious, tender person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.